Baykal’dan çitçiye övgü dolu sözler!

Baykal’dan çitçiye övgü dolu sözler!

Baykal’dan çitçiye övgü dolu sözler!

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekili Deniz Baykal, hedeflerinin tek başına iktidar olmak olduğunu ancak bir koalisyon hükümeti olması durumunda kesinlikle Tarım Bakanlığı’nı CHP’nin alması gerektiğini söyledi.

Baykal'dan çitçiye övgü dolu sözler!

Baykal, Korkuteli’nin köylerinde yani mahallelerinde vatandaşlarla bir araya geldi. Manay Mahallesi kahvehanesinde mahalle sakinlerine seslenen Baykal, şunları kaydetti: “Hedefimiz tek başına iktidar olmak ama oldu da bir koalisyon hükümeti olursa kesin olarak Tarım Bakanlığını bizim almamız gerekiyor. Bu ülkenin kalkındırılması için çiftçinin durumunu düzeltmek gerekiyor”

ÇİFTÇİYE GEREKEN ÖNEM VERİLMİYOR!

Çiftçiye gereken önemin verilmediğinin altını çizen Baykal, “Tarıma zamanında Koç Holding girdi, devasa araziler alıp domates ekmeye başladı ama 2-3 yıl sonra baktı zarar ediyor, vazgeçti. Siz koskoca Koç’un başaramadığını başarıyorsunuz” diye konuştu.

TARIM DEĞİL ÇİFTÇİ BATTI!

Türkiye’de tarımın batmadığını, çiftçinin battığını söyleyen Baykal, “Tarım battı diyorlar ama böyle bir şey yok. Bu ülkede tarım batmadı, sadece çiftçi battı. Hiç batan tohumcu, fideci gördünüz mü? Ben görmedim. Tarımdan herkes çok ciddi paralar kazanıyor hatta zengin oluyor, ama çiftçinin durumu giderek kötüleşiyor. İşte biz bu durumu düzelteceğiz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz