Tarım işçilerinin raporunda sona gelindi

Tarım işçilerinin raporunda sona gelindi

Tarım işçilerinin raporunda sona gelindi

Tarım işçilerinin sorunları için TBMM’de kurulan komisyonun çalışmalarında sona gelindiği ortaya çıktı. Bugün bazı gazetelerde yer alan haberlere göre Komisyon Başkanı Mahmut Kaçar, sorunlar ve çözüm yollarının yer aldığı raporun önümüzdeki hafta sonunda tamamlanacağını kaydetti.

Tarım işçilerinin raporunda sona gelindi

Şanlıurfa’daki mevsimlik tarım işçileriyle ilgili bir programa katılan TBMM Mevsimlik Tarım İşçilerinin Sorunlarının ve Çözüm Önerilerinin Belirlenmesi Araştırma Komisyonu Başkanı Mahmut Kaçar’ın açıklamalarına yer verilen haberlerde şunlar kaydedildi:

Yaklaşık olarak tarımdaki 5 milyon civarındaki istihdamının 2.5 milyonunu mevsimlik tarım işçisinin oluşturduğunu hatırlatan Kaçar, TÜİK 2014 verilerine göre ise 2.5 milyon mevsimlik tarım işçilerinin yaklaşık 485 binin gezici mevsimlik tarım işçisi olduğunu söyledi.

SORUNLAR 13 BAŞLIKTA TOPLANDI

TBMM’de grubu bulunan tüm siyasi partilerin ortak teklifi ile kurulan Mevsimlik Tarım İşçileri Araştırma Komisyonu’nun 13 Ocak’ta çalışmalara başladığını hatırlatan Kaçar, mevsimlik tarım işçilerinin 13 başlık altında topladıkları sorunlar ve çözüm yolları ile ilgi raporun önümüzdeki hafta sonunda tamamlanacağını ifade etti.

RAPOR ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA TAMAMLANACAK

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler:

Yorum Yaz