Yalova’da anız tebliği yayınlandı!

Yalova’da anız tebliği yayınlandı!

Yalova’da anız tebliği yayınlandı!

Yalova İli Hudutları Dahilinde 2018 Yılında Uygulanacak Olan Anız Yangınlarının Önlenmesi Hakkındaki 2018/02 sayılı Valilik Tebliği yayınlandı. İlgili tebliğe göre tarlalarda kalan hasat kalıntılarını temizlemek amacıyla anızları yakanlara dekar başına 48,58 TL idari para cezası verilecek.

Yalova'da anız tebliği yayınlandı!

Yalova İli Hudutları Dahilinde 2018 Yılında Uygulanacak Olan Anız Yangınlarının Önlenmesi Hakkındaki 2018/02 sayılı Valilik Tebliği yayınlandı. İlgili tebliğe göre hasat mevsiminin başlamasıyla birlikte tarlalarda kalan hasat kalıntılarını temizlemek amacıyla anızları yakanlara dekar başına 48,58 TL idari para cezası verilecek. Orman ve sulak alanlara bitişik yerler ile meskûn mahallerde yakılan anızlar için ceza beş kat artırılacak.

Tarımsal üretimin ana kaynağı olan toprağın biyolojik, kimyasal ve fiziksel yapısının ve çevrenin korunarak, doğal denge içerisinde toprağın verimliliğinin sürdürülebilirliği için gerekli önlemleri almak, hububat tarımında hasadı takiben toprağın yapısına ve çevreye vereceği zarar göz önüne alınarak, anız yakılmasının önlenmesi için alınacak alternatif tedbirlerle ilgili olarak kamuoyunun bilgilendirilmesini sağlamak amacıyla Yalova Valiliğince Anız Tebliği yayınlandı.

Ziraatbitkileri

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: , ,

Yorum Yaz