Yalova’da genç çiftçiye büyük destek!

Yalova’da genç çiftçiye büyük destek!

Yalova’da genç çiftçiye büyük destek!

Yalova Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Genç Çiftçi Projesi kapsamında, 78 genç çiftçiye 468 adet damızlık düve dağıtımı yaptı.

Yalova’da genç çiftçiye büyük destek!

Yalova Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Genç Çiftçi Projesi kapsamında, 78 genç çiftçiye 468 adet damızlık düve dağıtımı yaptı. Proje kapsamında, Altınova’da 17 çiftçiye 102, Armutlu da 4 çiftçiye 24, Çınarcık da 6 çiftçiye 36, Çiftlikköy de 21 çiftçiye 126, Termal de 7 çiftçiye 42 ve Yalova merkezde ise 23 çiftçiye 138 adet büyükbaş hayvan dağıtımı yapıldı.

Dağıtım töreninde konuşan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Suat Parıldar, “Her bir genç çiftçimize 30 bin TL değerinde tamamı ithal 6’şar adet büyükbaş hayvan veriyoruz. Geçen hafta da 5 genç çiftçimize 200 adet merinos ırkı koyun dağıttık. 2 genç çiftçimize daha 80 adet koyunu önümüzdeki günlerde dağıtacağız. 34 genç çiftçimize de seracılık, süs bitkileri, kivi ve arıcılık konularında yine 30’ar bin lira değerinde destekler verdik. Bakanlığımızca uygulanan projeden Yalova’dan 119 genç çiftçimiz yararlanıyor. Projeden yararlanacak genç çiftçilerimizin çoğunluğunu kadın çiftçilerimiz oluşturuyor. Dağıttığımız bu hayvanlarla Yalova’da hayvancılığın kısa zamanda büyük gelişme göstereceğine inanıyor, bu projenin ülkemize, ilimize ve bu projeden istifade edecek ailelere hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

Kaynak: Yalova Tarım İl Müdürlüğü

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz