Manisa’da teknik komite toplantısı yapıldı

Manisa’da teknik komite toplantısı yapıldı

Manisa’da teknik komite toplantısı yapıldı

Manisa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından, Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetleri kapsamında düzenlenen, 2016 yılı 3. Dönem İl Teknik Komitesi Toplantısı yapıldı.

Manisa'da teknik komite toplantısı yapıldı

Manisa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Metin Öztürk’ün başkanlığında düzenlenen toplantıya, Şube Müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, meslek kuruluşları temsilcileri ve Bağcılık Araştırma Enstitü Müdürlüğünün temsilcilerinden oluşan 16 kişilik heyet katıldı.

Manisa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Metin Öztürk, 5488 Sayılı Tarım Kanunu ile yürürlüğe giren Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetleri çalışmalarının Manisa’da başarılı bir şekilde devam ettiğini vurguladı.

Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Uygulamasının başlangıcından bugüne kadar her geçen gün gelişmekte olduğunu, Manisa genelinde iyi bir noktaya gelindiğine vurgu yapan Metin Öztürk; “İlimizde 2016 yılı için danışmanlık hizmeti veren 11 kuruma toplam 750 bin TL tarımsal danışmanlık destekleme ödemesi gerçekleştirilecektir. Manisa’da danışmanlık hizmeti veren kurumlarımız güçlü bir yapıya sahip olup, çiftçi oldukça tecrübeli ve donanımlıdırlar. İl Müdürlüğümüz ve Ziraat Odaları olarak çiftçi/işletme memnuniyetini yakalamış durumdayız. Danışmanlık talep eden çiftçi ve işletme sayısı her geçen gün artarak devam etmektedir” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler:

Yorum Yaz