Üretici bu sefer et baronu oldu!

Üretici bu sefer et baronu oldu!

Üretici bu sefer et baronu oldu!

Son bir ay içinde döviz kurlarında yüzde 30’ün üstünde devalüasyon yaşanırken, yem fiyatları ciddi anlamda zamlanırken, elektrik ve doğalgaz fiyatları artarken et fiyatlarının 10 lira artmasını yadırgayan Yeni Şafak gazetesinin bugün manşetten verdiği haber sektörde büyük tepki çekti.

Üretici bu sefer et baronu oldu!

Girdi maliyetlerinin yüksekliği ve artan döviz kurlarından dolayı ülke hayvancılık sektörü sıkıntılı bir süreç geçirirken, et fiyatlarında yaşanan artıştan dolayı üretici bu sefer de ‘Et Baronu’ suçlaması ile karşı karşıya kaldı.

Son bir ay içinde döviz kurlarında yüzde 30’ün üstünde devalüasyon yaşanırken, yem fiyatları ciddi anlamda zamlanırken, elektrik ve doğalgaz fiyatları artarken et fiyatlarının 10 lira artmasını ‘yadırgayan’ Yeni Şafak gazetesinin bugün manşetten verdiği haber sektörde büyük tepki çekti.


GAZETE YEM FİYATLARINA YAPILAN ARTIŞI GÖRMEZLİKTEN GELDİ!

‘Et Baronlarını Durdurun’ manşet haberi ile et fiyatlarının artmasını istismar olarak değerlendiren gazete, “Et baronları kur artışından sonra şarbon iddialarını istismar ediyor” dedi. 1 milyon büyükbaş ve 3 milyon küçükbaş hayvanın kesildiği Kurban Bayramı’ndan sonra bile et fiyatlarına yüzde 10 civarında zam yapıldığına işaret eden gazetenin, yem fiyatlarına gelen zamları, doğalgaz ve elektrik fiyatlarına yapılan artışı ise görmezlikten gelmesi dikkat çekti.

Ziraatbitkileri

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz