Meclis’e tarım için araştırma önergesi verildi!

Meclis’e tarım için araştırma önergesi verildi!

Meclis’e tarım için araştırma önergesi verildi!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Türkiye’de tarımın çöküş aşamasına geldiğini belirterek, Meclis’e araştırma önergesi verdi.

Meclis'e tarım için araştırma önergesi verildi!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı’na tarım konusunda sorunların tespiti ve çözümü için Meclis araştırma önergesi verdi. Tarımda yaşananlarla birlikte sosyal anlamda da sıkıntıların ortaya çıktığını anlatan Ataş, şunları kaydetti:

“Türk tarımı son 16 yıldır uygulanan yanlış politikalar nedeniyle çöküş aşamasına gelmiştir. Bu çöküş tarımsal üretim, istihdam, dış ticaret ve tarımsal enflasyon göstergelerine de yansımıştır. Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik krizden en çok etkilenen sektörlerin başında girdi maliyetlerinin artması gibi nedenlerle tarım ve hayvancılık gelmektedir. Türkiye bugün tarımsal arz ve gıda güvenliği bakımından riskli ülkeler arasına girmiştir. Türk tarımının sorunları bütüncül bir anlayışla ele alınmalı, Türk çiftçisi sadece bir bakanlığın uyguladığı yanlış politikalara mahkum edilmemelidir. Türkiye’nin tarımsal üretim bakımından tekrar kendi kendine yeter bir ülke olmasının önündeki engeller tespit edilmelidir. Tarım sektöründeki çözülme, sadece iktisadi yönleriyle değil, sosyal boyutlarıyla da ele alınmalı, üreticinin kırsal kesimdeki tarımsal üretimi bırakma nedenleri de ortaya konulmalıdır”

Ziraatbitkileri

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz