Karamollaoğlu: Tarım ve hayvancılık öldü!

Karamollaoğlu: Tarım ve hayvancılık öldü!

Karamollaoğlu: Tarım ve hayvancılık öldü!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, hükümetin tarım ve hayvancılık politikasını eleştirdi. Türkiye’de tarımın planlı ve programlı yok edildiğini söyleyen Karamollaoğlu, “İktidarın 16 yıldır aynı hataları tekrar etmesi tesadüf olamaz. O zaman burada bir kasıt var” dedi.

Karamollaoğlu: Tarım ve hayvancılık öldü!

Partisinin İl Başkanları ve İl Müfettişleri Toplantısı’nda konuşan Karamollaoğlu, tarımda yapılan hataların tesadüfen olmayacağının altını çizerek, “16 yılda iktidarda bulunan bir partinin, 16 yıldır aynı hataları tekrar etmesi tesadüfen olmaz. O zaman burada bir kasıt var. Her sene buğday ithal ediyoruz. Artık klasik bir durum haline de geldi, her sene et de ihtal ediyoruz. Canlı hayvan ithal ediyoruz. Bizim tarım ürünlerimizi değersiz kılan bu iktidarın politikaları değil mi? Şimdi de insanlara nişastadan oluşan şekerin diğerine nazaran önemli olduğunu anlatmaya çalışıyorlar. Allah akıl fikir versin. Böyle bir mantık olur mu? Şeker konusunu idrak edemeyen bir iktidar tarımda hiçbir problemi çözemez” diye konuştu.

ŞEKER SADECE ŞEKER DEĞİL!

Şeker fabrikalarının satılmasına tepki gösteren Karamollaoğlu, şöyle devam etti: “Çünkü şeker sadece şekerden ibaret değil. Pancar, tarımda müthiş bir gelir kaynağı ve aynı zamanda toprağımızı zenginleştiren bir ürün. Şeker fabrikalarında şuan çalışanların sayısı az. Bir zamanlar 500 bin insan karnını doyuruyordu sırf şeker fabrikasından ve şeker pancarından dolayı. Ancak o fabrikalarda üretilen küsbe de hayvancılığın en önemli girdilerinden birisi haline geliyordu. Türkiye’de tarım da hayvancılık da öldü. Bunu bir iktidar idrak edemiyorsa başka hiç bir şeyi idrak edemez.”

TARIMDAN HABER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz