Çin İnekler, Köpekler ve Yarış Atları Klonlamak için Büyük Tesis Planlama

Çin İnekler, Köpekler ve Yarış Atları Klonlamak için Büyük Tesis Planlama

Çin hükümetinden mali destek alan birçok akademik ve ticari kuruluştan oluşan işletme, üretimi yılda bir milyon inek embriyosuna rampa etmeyi hedefliyor.

Girişim arkasındaki firmalardan Boyalife Group Yönetim Kurulu Başkanı Xu Xiaochun, gazetecilere yaptığı açıklamada , klonlama teknolojisinin “zaten çevremizde, herkesin bilmediği” olduğunu ve Çin süpermarketlerinde satılan çilek ve muzların çoğunun olduğunu söyledi. bu teknoloji kullanılarak üretilmiştir.

Gıda Navigator-Asia.com ‘a göre, “Ve bu klonlanmış sığır etinin, şimdiye kadar sahip olduğum en lezzetli biftek olduğunu söyleyebilirim,” diyor .

Boyalife Group’un yanı sıra projede yer alan diğer kuruluşlar Güney Koreli bir araştırma şirketi olan Pekam Üniversitesi Moleküler Tıp Enstitüsü ve Tianjin Uluslararası Ortak Akademisi Biomedicine’dir. Kuzeydoğu Çin’de bir liman kenti olan Tianjin’de hükümet tarafından desteklenen bir iş parkında inşa edilen ve halihazırda yapım aşamasında olan 31 milyon dolarlık klonlama tesisi, önümüzdeki yılın başlarında tamamlanacak. (Yarış atları ve köpekleri klonlamayı da planlamakta fayda var – “sniffers”, yani polis köpekleri ve evcil hayvan olarak – tesiste.)

Hareket, şirketin web sitesinde yaptığı açıklamada Xu, “Çinli çiftçiler pazar talebini karşılamak için yeterli sığır eti üretmeye çalışıyorlar” şeklinde geliyor. Tüketicilerin korsan sığır eti yemeye alıp almayacaklarını zaman gösterecek. Sosyal medya herhangi bir gösterge ise, zor bir satış olabilir.

“Bu sığır kesinlikle ilk önce merkezi hükümet liderleri için kurtarılmalıdır; ancak onlar ve aileleri 10 yıl boyunca onu yedikten sonra, halkı bize vermeliydiler! Gerçekten bekleyemem! ”Bir yorumcu, CBS News’e göre .

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: ,

Yorum Yaz