California, Hayvancılıkta Ülkenin Antibiyotik Kullanımı İçin En Güçlü Düzenlemelerini Geçirdi

California, Hayvancılıkta Ülkenin Antibiyotik Kullanımı İçin En Güçlü Düzenlemelerini Geçirdi

“Bilim çiftlik hayvanlarında antibiyotiklerin aşırı antibiyotik direncinin yayılmasına ve tıpta hayat kurtaran gelişmeler yıllardır baltalanmasındaki katkıda bulunmuştur olduğu açıktır,” Brown söyledi açıklamada . Fatura:

… Reçeteli veya veterinerlik yoluyla lisanslı bir veteriner tarafından sipariş edilmedikçe, tıbbi olarak önemli antimikrobiyal ilaçların çiftlik hayvanlarına uygulanmasını yasaklamakta ve sadece tıbbi kazancın arttırılması veya iyileştirilmesi amacıyla hayvanlara tıbbi açıdan önemli bir antimikrobiyal ilacın uygulanmasını yasaklamaktadır. yem verimliliği. Tasarı, tıbbi açıdan önemli antimikrobiyal ilaçların doğru kullanımı konusunda antimikrobiyal yönetim ilkeleri ve en iyi yönetim uygulamalarını geliştirmek için Veterinerlik Sağlık Kurulu, Kamu Sağlığı Bakanlığı, üniversiteler ve işbirlikçi uzantıları ile istişare ederek Gıda ve Tarım Bakanlığı’na ihtiyaç duyacaktır. …

Faturayı ihlal edenler, her gün için 500 $ ‘a kadar para cezasına ve cezalara tabi olacaklar.

ABD’de, Hastalık Dinamiği, Ekonomi ve Politika Merkezi (CDDEP), Washington, DC ve Yeni Delhi merkezli bir düşünce kuruluşuna göre , antibiyotiklerin yaklaşık yüzde 80’i hayvancılık ve yüzde 20’si için kullanılıyor . Küresel olarak, büyümeye yönelik promosyon da dahil olmak üzere hayvancılık için antibiyotik kullanımı, ete olan talep arttıkça artmaktadır.

“Bu antibiyotiklerin çoğu düzenli olarak büyümeyi hızlandırmak için veya hastalık kalabalık ve sağlıksız yaşam koşullarına neden önlemek amacıyla hasta olmayan hayvanlar üzerinde kullanılan,” Rebecca Spector, Batı Kıyısı müdürü diyor Gıda Güvenliği Merkezi (CFS ), yasa üzerinde çalışan bir bekçi örgütü. “Hasta olmayan hayvanlar için düzenli olarak antibiyotik kullanımı, hayvan sağlığını tehdit eden süperböceklerin ortaya çıkması gibi diğer hayvan refahı kaygılarına neden olabilir ve hasta hayvanların tedavi edilmesini daha da zorlaştırır. Üreticiler daha sonra sık görülen enfeksiyonları tedavi etmek için daha fazla ve daha güçlü ilaçlar kullanmaya zorlanmakta ve bu da sorunu daha da kötüleştirmektedir. ”

Spector’a göre Kaliforniya yasaları, hasta hayvanları tedavi etmek veya hastalık salgınını kontrol etmek için kullanılan antibiyotiklere uygulanmaz.

Yeni yasayı “ABD’de tıbbi açıdan önemli antibiyotiklerin korunmasına ve bu ilaçların kullanımıyla ilgili kısıtlamalar getirmeye yönelik büyük bir adım” olarak adlandırıyor. Ancak, “fatura tasarının kullanımını kısıtlamadığı için yeterince uzağa gitmediğini söylüyor. insan sağlığı ve hayvan refahı üzerinde etkili olabilecek diğer tıbbi olmayan önemli antibiyotiklerin veya diğer ilaçların. ”

CFS, “hayvansal üretimdeki diğer antibiyotiklerin ve diğer ilaçların kullanılmasına getirilen kısıtlamaları ve ayrıca hayvan sağlığı için daha güçlü sıhhi şartlar ve hayvanlar için daha fazla alan gibi doğal davranışlar sergileyebilmeleri için gerekli olan kısıtlamaları” görmek istiyor. Bu ilaçların insan kullanımı için korunması ve üreticilerin bu hayvanların yaşam koşullarını iyileştirmeleri için teşvik etmeleri ve böylece ilaçların daha az ihtiyaç duymaları, ”diyor Spector.

Hayvancılık da dahil olmak üzere hayvanlar için ilaç üreten şirketleri temsil eden Hayvan Sağlığı Enstitüsü (AHI) Yasama ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı Ron Phillips, örgütün faturasına “tarafsız bir tutum” getirdiğini söyleyerek “endişeleri dengeledi” Hayvanların sağlıklı kalması için üreticilerin antibiyotiklere erişim ihtiyacı ile ilgili antibiyotik direnci hakkında. ”

AHI’nin genel olarak, antibiyotiklerin hayvancılıkta bir önleyici ve bir gelişme geliştiricisi olarak (CFS’nin iki katı olduğu gibi) kullanımıyla ilgili olarak, bu durumun “kanıtlanmış verilerden” emin olmak için “kullanıldığını” göstermesidir. FDA güvenliklerini gösteriyor, ”diyor Phillips.

Phillips, ABD Gıda ve İlaç İdaresinin “şu anda büyümeyi teşvik etmek için tıbbi açıdan önemli bileşiklerin kullanımını ortadan kaldıracak ve kalan tüm kullanımları veteriner gözetiminde ortadan kaldıracak makul bir kullanım politikası uygulamaktadır .” Diyor. Federal yasa tarafından kontra üzerinde satılan, enjeksiyonla uygulanan tıbbi açıdan önemli antibiyotikler Kaliforniya’da bir reçete gerektirecektir. ”

FDA’nın mantıklı kullanım politikası bağlayıcı değildir ve gönüllüdür ve Spector’un görüşüne göre “neredeyse yeterli değildir.” CFS “federal hükümetin hayvancılıkta antibiyotik kullanımı konusunda daha sıkı sınırlar getirmesi gerektiğine ve Kaliforniya yasasını kullanması gerektiğine inanmaktadır. Daha iyi hayvan kullanımı için model ”diyor. “Bu, tıbbi açıdan önemli antibiyotikleri korumak ve ülke genelinde hayvanlarda antibiyotik kullanımı için daha güçlü gereklilikleri sağlamak için daha fazla neden olurdu.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: ,

Yorum Yaz