Walmart Su Tasarrufu için Pasif Sulama Sistemini Başlattı

Walmart Su Tasarrufu için Pasif Sulama Sistemini Başlattı

WaterPulse, 2013’ten bu yana bireysel Walmart’ta varlıklarını istikrarlı bir şekilde büyütüyordu. Geçtiğimiz Temmuz ayında, perakende devi, ABD’deki tüm 3.700 bahçe merkezindeki paspasları hayata geçirmeyi planladığını duyurdu. Bugüne kadar, 500.000’den fazla paspas, 7.3’ten fazla Milyonlarca metrekare, Walmart’a teslim edildi ve 3000’den fazla yerde kuruldu.

WaterPulse, sulama çubuklarını kullanan tipik bir perakende bahçe deposunun günde 4.000 galon su tükettiğini tahmin ediyor ve bu da 180 günlük bir sezonda 730.000 galona kadar ekliyor. WaterPulse’e geçerek, şirket bahçe depolarının bu miktarı günde 180 galona veya 180 günlük bir mevsimde yaklaşık 70.000 galona indirebileceğini söylüyor – bu da su kullanımında yüzde 70’lik bir azalma ve 650.000 galon su tasarrufu sağlıyor.

WaterPulse kılcal mat, yumuşak tencerelerin ya da alttaki deliklere sahip herhangi bir tencerenin altında, en fazla 10 galona kadar uzanacak şekilde tasarlanmıştır. Su, bağlı bir hortumdan, matın içine eşit bir şekilde yayılması için tasarlanmış, matın içine yerleştirilmiş yayıcı borularına akar. Su kaplara ve toprağa temas ettiğinde, kılcal aksiyon olarak bilinen süreci tetikler, bu da su bir peçete üzerine döküldüğünde tanık olduğunuz ve hemen yayılmaya başladığı şeydir. Benzer şekilde toprak, suyu sudan emer ve bitkinin köklerine ulaşmasını sağlar. Bitkiler içtikçe toprak kurur ve paspaslardan daha fazla su emer. Bağlı hortum, paspasları düzenli bir programda yenilemek için bir zamanlayıcıda ayarlanabilir.

Paspasların suyunu otomatik hale getirme kabiliyeti, Walmart’ın el ile sulama üzerine harcadığı emeğin miktarını azaltmalarına yardımcı olacak ek bir faydadır. “Bahçelerimizde bulunan WaterPulse sulama havuzlarının uygulanması milyonlarca galon su tasarrufu yapmamıza yardımcı olacaktır. Bitki Kalitesini geliştirin ve iş arkadaşlarımızın ihtiyaç duydukları yerlerde daha fazla zaman harcayabilmelerini sağlayın – müşterilerimize yardımcı olun, ”Marymart Hays, Walmart için Outdoor Living ve Home ana başkan yardımcısı.

Ev bahçıvanları da WaterPulse paspaslarını kullanabilir: M üç beden (57 $ ‘dan başlayan) satın alabilirsiniz . Zaman kontrollü bir kontrol sistemi kurmak zorunda kalmadan otomasyonun derecesini eklemek için, ev üreticileri 5 galonluk bir kovanın dibinde bir iğne büyüklüğünde delik açabilir ve onu bir WaterPulse matının üzerine koyabilirler. Doldurulduğunda, kova bir su haznesi olarak hareket eder, su iğne deliğinden akar ve bitkilerin ihtiyaç duyduğu şekilde matın üzerinden toprağa yayılır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler:

Yorum Yaz