Bu bir “Mucize” Kuzu mu?

Bu bir “Mucize” Kuzu mu?

Suudi Arabistan’da bir çiftçi, “mucize” kuzununun Peygamber Muhammed’in isminin Arapça dilinde yazılmış olduğunu söyler. Hayvan için 400.000 dolar teklif reddetti.

Jizan köyünde bir çiftçi olan Muhammed bin Yehya Al Addawi, siyah ve beyaz “mucizesi” kuzunun, onun üzerine Arapça harflerle yazılmış olan peygamberin ismine sahip olduğunu söyler.

United Press International , çiftçiye kuzu için 400,000 dolar teklif ettiğini bildirdi ancak parayı düşürdü.

“Gördüğünüz gibi, koyunlarım çok net harflerle Muhammed’in ismini taşıyorlar… birçok kişi onu görmeye geliyor ve hepsi de kelimenin yazılıma hayranlık duyuyor,” diyor Aldadawi Sada gazetesi tarafından aktarılıyor .

2007 yılında, Badshah adlı bir Hint keçisi , sahibi Muhammed Suresi’ne göre, “Mekke”, “Muhammed” ve “Allah” kelimeleri dahil olmak üzere, İslami önem taşıyan birkaç Arap kelimesinin Arapça olmasıyla kuzuyu daha iyi bir hale getirdi. O sırada hayvanı 900.000 dolara satmaya çalışıyordu. Sahibinin fiyatını sorup almadığına dair haber yok.

Bilim adamları, görsel uyaranların fenomenini, ilgisiz bir nesne ya da “yüz pareidolia ” ya benzetmek gibi görünen bir olgu olarak adlandırırlar – ama sadık olan için, bu bir mucize değil, bir mucizedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler:

Yorum Yaz