Buğday Fiyatları Düştü. Bu senin için ne ifade ediyor?

Buğday Fiyatları Düştü. Bu senin için ne ifade ediyor?

Mayıs ayı sonunda, buğday fiyatları yüzde 2,4 oranında azaldı ve USDA raporunun ardından yüzde 3,5 oranında daha fazla düşüş yaşadı. Burada neler oluyor?

USDA raporu, esas olarak, 2015-2016 tarım yıllarında (yaklaşık yazdan yaza), ülkenin çiftçilerinin üreteceği herhangi bir ürünün ne kadarının, ayrıca bu ürünün ne kadarının dünya çapında olacağını tahmin etmenin bir tahmindir. o zaman tüket. Bu çok temel düzeyde, buğday üreticileri için işler harika görünmüyor – USDA, ABD buğday endüstrisinin 718,93 milyon tondan 721.55 milyon tona ne kadar üreteceğini tahmin etti.

Büyük bir anlaşma gibi görünmüyor, ama USDA da küresel pazar büyüklüğünün 719,56 milyon ton olduğunu tahmin ediyor, bu da USDA’nın buğday üreticilerinin satılabileceklerinden daha fazla buğday üreteceğini tahmin ediyor.

Bu, Amerikan buğday yetiştiricileri için cesaret kırıcı bir eğilimin en sonudur; Ocak 2015’ten itibaren Bloomberg raporu, küresel buğday pazarında ABD’nin 1960’tan bu yana en düşük seviyesine çıkmasına yol açan sorunları yaşamaktaydı. Özellikle Rusya, Brezilya ve Kanada başta olmak üzere diğer ülkeler, yıllardır bir dizi şeride sahipti. Amerikan buğdayının büyük bir hasata sahip olduğu tahmin ediliyor, diğer birçok ülkeden daha pahalı. Diğer ülkeler, alışık oldukları kadar Amerikan buğdayını da almazlar. Ve neden yapabildiler? ABD buğdayı pahalıdır ve sarf malzemeleri yüksektir, bu nedenle alıcılar en iyi anlaşma için alışveriş yapabilirler.

ABD’de, hayvan çiftlikleri bazen iç buğday için olası bir pazar olarak görülmektedir; Mısır fiyatları yüksek olduğunda , buğday ve diğer ürünler sığırlar için yem olarak daha cazip hale gelir. Ancak mısır fiyatları şu anda özellikle yüksek değil – aynı USDA raporu fiyatlarının yüzde 2 oranında aşağıya çekildiğini gösteriyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler:

Yorum Yaz