Yemin ederim! Hayvan Hakları Grubu, Kötü Dilin Kötüye Kullanımı olduğunu Söyledi

Yemin ederim! Hayvan Hakları Grubu, Kötü Dilin Kötüye Kullanımı olduğunu Söyledi

Bir Avustralya koyun çiftliği, hayvan hakları örgütü Koyunun kötüye kullanılması iddiasıyla ilgili olarak Hayvanların Etik Davranışı için Halk tarafından yapılan şikayetin hedefi olmuştur. İddialardan biri mi? İşçiler hayvanların önünde faul dil kullanıyorlardı.

PETA’nın şikâyeti, Boorungie Station çiftliğinde gizli olarak çalışan bir PETA üyesi tarafından yeni Güney Galler’de Hayvanlara Zalim Önleme Derneği’ne ev sahipliği yapmıştı. Daily Express .

Kesme tesisini işleten Ken Turner, Daily Express’e “kaygıların temeli” nin, koyunların “sözlü tacizden” muzdarip olduğu, ancak fiziksel taciz yapmadığı olduğunu söyledi.

Turner, gazeteye verdiği demeçte, “İddia, kötü bir dilin, koyunun önünde mülkteki bir çalışan tarafından kullanıldığını ve kötü bir dilin kullanılmasıyla kötüye kullanılabileceklerini iddia ediyordu.” Dedi.

İstismarın neyle ilgili olduğu tartışması, RSPCA’nın çekimi kabul etmemesinden sonra başladı ve bunun yerine ilgili taraflarca yapılan sözlü ifadelere dayanıyordu.

Hayvanlar Avukatları Başkanı Nicolah Donovan,Avustralya Yayın Kuruluşu’na , “aşırı bir tabiatın sözlü tacizinin” koyun da dahil olmak üzere herhangi bir hayvana karşı “şiddet eylemi oluşturabileceği” iddiasında bulunduğunu söyledi. eşik korkusu ya da sözlü tacizin kendilerine karşı fiziksel bir tehdide gitmeyeceği anlayışından yoksundurlar. ”

Modern Farmer yakın zamanda ünlü hayvan davranışları uzmanı ve yazar Mary Temple Grandin ile insan ve hayvanların dünyayı nasıl algıladıkları arasındaki farkı anlattı. Bu soru özellikle bu hikayeyi ele almamış olsa da, cevapları tartışmaya uygun.

Köpekler, koyunlar veya sığırlarda olduğu gibi hayvan beyinlerinin bilişsel kısmının duyusal temelli olduğunu ve kelime temelli olmadığını söylüyor.

“Hayvanlar gerçekten ses tonuna ayarlı. Köpeğinize yürüdüyseniz ve “İYİ KÖPEK” diye bağırdıysanız! İYİ KÖPEK! ”Diye bağırıyor çünkü ses tonu samimi ve güzel değildi” diyor.

Bir koyunla ya da küfürle öfkeli bir ses tonu kullanıp kullanmamanız, bir çeşit kötüye kullanımdır. Pazar günü yayınlanan bir bildiride, PETA , tesiste sadece sözlü taciz olmadığını, ancak hayvanların yüzlerine yumruk attığını, boyunlarına tıkandıklarını ve çeşitli nesnelerle vurduklarını söylüyor.

PETA Avustralya Kampanya Direktörü Jason Baker açıklamasında, “Eğer kötü bir dil, Avustralya’daki makaslamalarda koyunların tahammül etmelerinin en kötüsü olsaydı, o zaman hiçbir şikâyet yapılmazdı” dedi. “Bu, endüstrinin, koyunların taciz edici tarafından suistimal edilmesinin gerçek meselesinden uzaklaşmaya çalışmaktan başka bir örneği.”

Koyun çiftliğine karşı açılan dava delil yetersizliği nedeniyle reddedildi, ancak çiftlik hayvanlarınızda küfür etmenin gelecekte bir sorun olup olmayacağı görülecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: ,

Yorum Yaz