Büyük (Sığır) Kaçış

Büyük (Sığır) Kaçış

Altı haftadan uzun bir süredir, beş sığırdan oluşan küçük bir sürü sürüsü üzerinde. 8 Nisan’dan kaçtılar ve bir treyler onu katliamlara çarptırdı. Polisin onları toparlamak için gösterdiği çabalara rağmen, büyük ölçüde kalmayı başardılar.

Geçtiğimiz hafta da dahil olmak üzere Kuzey Sürücüsünde, bir motosikletçinin çalışma yolunda ilerledikleri ve yolun etrafında frezelediği görüldü. Polis, kaçakların otoyolun yakınında otlamadığı zamanlarda bir derenin yakınındaki çalılık arazide saklandığını düşünüyor.

Altı haftadan uzun bir süredir, beş sığırdan oluşan küçük bir sürü sürüsü üzerinde. 8 Nisan’dan kaçtılar ve bir treyler onu katliamlara çarptırdı. Polisin onları toparlamak için gösterdiği çabalara rağmen, büyük ölçüde kalmayı başardılar.Avustralya Broadcasting Corporation’a  göre, yetkililer dört tekerlekli araçlardan helikopterlere kadar her şeyi kullandılar .

Polis, insanların sığırları hala kayıpta olduğunu bilmelerini istiyor.

Bir polis sözcüsü The Daily Telegraph’a “Sığırların yakalanmasına yönelik girişimler devam ediyor ve halktan hala büyük olduklarını bilmeleri isteniyor” dedi .

Bu stolid steers, çarpışma bölgesinden çalılıktan kaçmayı başaran 24 sığır grubunun sonuncusu. Diğer üç kişi de yaralanmaları nedeniyle ötenazi edildi ve üç tanesi de bu noktada yakalandı.

Hayvanlar Asya’daki mezbahalara naklediliyordu. Asya ve mezbahalardan bahsetmişken, şu anda Avustralya’da, bazı çiftlik hayvanlarının balyozla öldürüldüğü Vietnam’daki mezbaha olmayan mezbahalara sevk edilen sığırlar üzerinde birskandal demleme var. Umarız bu beş, eğer yakalanırsa, bu kadar çirkin bir sona gelmeyecektir.

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan diğer büyük eserler arasında geçen ay Hudson Nehri boyunca yüzerek geçen küçük bir sürüngen sürüsü ve Albany, New York yakınlarındaki bir otoyolda polis tarafından vurulmadan önce bir miktar hasara neden oldu.

Onların sığır kardeşleri tarafından geride bırakılmaması için, Şubat ayında, Sun City, Arizona’da terapiye giderken (bunu yapmamak) bir fragmandan kaçan bir çift llamas vardı. Yakalamadan önce, polis tarafından takip edilenler, minnetle, posterity için videoda yakalanan Keystone Kop tarzı komiklerle doluydu. ( Görmediysen kesinlikle gözetlemeye değer.) İşte hijyen hakkında Washington Post hikayesi. Hala bu hikayeyi kapatmak için neden altı Post muhabirin aldığından emin değiliz, ancak yine de oldukça güzel bir hikaye.

Avustralyalı büyük tiyatrosuna geri dönün. Ünlü 1963 filmi The Great Escape’den farklı olarak , takipçilerinden kaçınmak için Steve McQueen tarzı bir motosiklete binen herhangi bir hayvanı görmeyeceğiz. Bir dakika bekle, onun karakteri yakalanmadı mı? Şey, belki de sığır, ondan daha iyi şansa sahip olur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler:

Yorum Yaz