İlaç-Tainted Feed’de Kümelenmiş Kütle Poultricide

İlaç-Tainted Feed’de Kümelenmiş Kütle Poultricide

Geçtiğimiz yaz bir Michigan aile çiftliğinde 57.700 türün ölümünün yanlış etiketlenmiş ve yem yağı olarak satılan uyuşturucudan arındırılmış petrol tüketiminden kaynaklandığı tespit edildi.

Organik atıkları ve malzemeleri geri dönüştüren Shur-Green Farms, bir hayvan yemi üreticisine parazitlerle savaşmak için hayvansal ilaçlarda kullanılan toksik olarak yüksek seviyelerde lasalocid sodyum içeren bir petrol sevkiyatını sattı. Sorun: Bu petrol karışımı yalnızca biyoyakıt olarak kullanım için onaylanmıştır ve Shur-Green bu yağı gıda sınıfı olarak etiketlemiştir. Petrol daha sonra aile çiftliklerinden oluşan bir ağ olan Sietsama Çiftliklerine satıldı.

Sürülerine bulaşan yemleri besleyen günler içinde, Sietsama’daki çiftçiler yıkıcı bir gerçekle yüzleşmek zorunda kaldılar. Çiftliklerdeki hindi sürülerinin beşi öldü, birkaç ton yem işe yaramaz hale geldi ve pazara gitmek için uygun 35.900 domuz, hiçbirinin kontamine olmadığından emin olmak için yaklaşık bir ay beklemek zorunda kaldı. Genel olarak, Shur-Green’in biyoyakıt yağının yanlış beyanı Sietsama’ya 1 milyon dolardan fazla.

Shur-Green, Michigan Küçük Çiftlik Konseyi tarafından elde edilen Shur-Green’e verilen FDA uyarısına göre, Temmuz ayı sonlarında hayvan yeminde kullanılmak üzere bilerek biyoyakıt yağını bilerek pazarlamakta, satmakta ve sevk etmekte, Eylül ayının ardından yanlış beyan edilen yağı iki kez satmıştır. FDA zaten kalan petrolün yakılmasını emretmişti.

MLive , bu olayın, bu olayın etkisini kısa sürede yasal bir şikayette bulunmayı planlayan Sietsama Çiftlikleri üzerindeki etkisini telafi etmeye yardımcı olacak bir sigorta kapsamı olmadığını belirtir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler:

Yorum Yaz