Pot Tarım, İtalyan Ordusu stili

Pot Tarım, İtalyan Ordusu stili

Floransa’nın güzel ve tarihle dolu sokaklarının ortasında, tıbbi esrarın, ya çiftçilik ya da esrarla değil, İtalyan Ordusuyla bir araya geldiği bir organizasyon tarafından yetiştirildiği güvenli bir ilaç tesisi var.

İtalya’daki eski bir senatör ve halihazırda Birleşmiş Milletler Şiddetsiz Radikal Parti temsilcisinden Marco Perduca “Benim en iyi bildiğim kadarıyla, bir Avrupa ülkesi savunma bakanlığının bu tür bir üretimle görevlendirildiği tek durum” diyor. .

Marco Perduca (Flickr kullanıcısı Marco Gentili ile görüntü)

Ordu, ülkemizde kullanılmak üzere uygun fiyatlı ve güvenli bir tıbbi kannabinoid tedariği sağlamak için bir hükümet çabasının parçası olarak ilk esrar ekinini yetiştirmekle meşgul. Plan eylül ayında açıklandı ve operasyon şu an devam ediyor.

“İtalya’da tıbbi esrar kullanımına izin veriyorlar, ancak henüz ulusal bir ekim programı yapmadılar. Bu yüzden buna izin veriyorlar, ancak insanlar hala yasadışı pazardan almalı ya da bunu elde etmek için gayri resmi bir ağ kurmalı ”diyor Amanda Reiman. Kaliforniya Üniversitesi, Berkeley’de öğretim görevlisi ve marihuana hukukunun yöneticisi ve uyuşturucu kanunu reformuna odaklanan bir sivil toplum kuruluşu olanUyuşturucu Politikası İttifakı politikasıdır .

Doktorların tıbbi kanabinoid reçete etmesine izin veren bir 2013 kanunu, aslında İtalya’da büyüyen esrarı yasallaştırmadı, fakat bu ürünlerin Perduca’ya göre diğer Avrupa Birliği ülkelerinden ithal edilmesine izin verdi.

Perduca, “Yasal olarak mevcut olan tek ürün Hollanda’da üretiliyor ve ülkedeki tüm hastane eczanelerine ve büyük şehirlerdeki bazı eczanelere dağıtılan bir kaç şirket tarafından ithal ediliyor” diye ekliyor Perduca, Modern Farmer’a bir e-postada.

Perduca, 2010 yılında bir senatör olduğu zaman, kendisi ve bir meslektaşın hükümete “böyle bir tedavi için artan talebi karşılamak için tıbbi esrar üretimine başlaması” tavsiyesinde bulunduğunu söylüyor, ama hiçbir şey gerçekten gelmedi.

“Bu yönetimin çok muhafazakâr doğasına rağmen, hükümet [tavsiyemizi] onayladı, ancak somut olarak uygulamak için hiçbir önlem almadı” diyor.

Perduca, şimdi giderek artan talep ve arz eksikliğiyle birlikte, “hükümet sağlık ve savunma bakanlıklarının ulusal amaçlar için ulusal esrar üretimine izin vermesini istedi” dedi.

Tıbbi esrar, bir dizi rahatsızlığı tedavi etmek ve hastaların kronik ağrıyı yönetmesine yardımcı olmak için kullanılır.

Mevcut hükümet, İngiliz Broadcasting Corporation’a göre, hastalara, ürün için ödeme yaptıklarının fiyatını, gram başına 35 avroya kadar, 15 avroya ya da gram başına 5 avroya düşürüyor .

Reiman, “Sonuç olarak, İtalyan hükümeti piyasanın çok pahalı olduğunu ve kalitesinin tıbbi kullanım için uygun gördükleri bir şey olmadığını gördü” diyor.

Büyüyen operasyonu yürütmek için orduya dokunuldu çünkü BBC’ye göre Floransa’daki laboratuvarı zaten gerekli tesislere ve güvenlik önlemlerine sahipti.

Şimdilik, “kanabinoidlerin üretimi ve dağıtımı konusunda yüzde 100 bir devlet tekeli” ve “esrar bitkileri yetiştirmek hala ciddi bir suç sayılıyor ve hapiste yedi yıla kadar çıkabiliyor” diyor Perduca.

Uluslararası Ticaret Süreleri’ne göre, İtalyan parlamentosunda bazılarının esrar kullanımı için Senju Benedetto Della Vedova liderliğindeki esrar kullanımını yasallaştırma çabaları da değişebilir .

Uyuşturucu reformunun şiddetli ve uzun zamandır savunuculuğunu savunan Perduca, Avrupa’nın tamamında “reformların aşamalı olarak benimsendiğini” ve “yararsızca cezalandırıcı ve maliyetli” uyuşturucu yasalarını korumak yerine “polisin dikkatini başka bir yere yoğunlaştırmak için teşvik edildiğini” söyledi. .

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: ,

Yorum Yaz