Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan çiftçiye gübre cevabı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan çiftçiye gübre cevabı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan çiftçiye gübre cevabı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gübre desteğinden şikayet eden çiftçiye “Gübre desteği verdik senin haberin yok” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çiftçiye gübre cevabı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da esnaf buluşmasında açıklamalarda bulundu. Erdoğan, konuşması sırasında salondan bir çiftçinin gübre desteğiyle ilgili sözüne cevap verdi.

Erdoğan, konuşması sırasında salondan gelen gübre desteğine ilişkin bir söze, “Mazot desteği veriyoruz değil mi? Senin haberin yok o zaman. Gübre desteği de verdik. Kusura bakma, senin haberin yok. Ya haberin yok ya da devletin verdiği imkanların takip edemiyorsun” diye karşılık verdi.

Tanzim satışlarıyla ilgili de değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, şunları kaydetti: “Vatandaşıma yüksek fiyatlarla mal satışını engellemek için tanzim satış kararını aldık. Esnaf kimdir? Milletin bir ferdidir. Derdimiz vatandaşımıza ucuz ürünü satmak. Dert sadece soğan, patlıcan değil. Fırsatçılara ikazımızı yaptık. Fiyatları makum kâr seviyelerine çekme çağrısı yaptık. Bakanlık ve belediyelerimizi devreye sokarak tanzim satış noktalarını kurduk. En kısa zamanda temizlik ve bakliyat ürünlerinin de satışı olacak. Geçmişte esnaflık yapmış bir kardeşiniz olarak sizi en iyi ben anlarım. Milletimizin sırtına kene gibi yapışan fırsatçıların yola geldiğini gördüğümüzde artık bu tür yöntemlere ihtiyaç kalmayacaktır.Serbest piyasa ekonomisi kuralları çerçevesinde ama ahlakı, izanı elden bırakmayan esnaf ve sanatkara sonuna kadar desteği sürdüreceğiz.İnşallah ekonomik tetikçilere de sağlamından bir Osmanlı tokadını hep birlikte vuracağız”

Ziraatbitkileri

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler:

Yorum Yaz