Arbella Makarna’nın üreticisi Durum Gıda 2002 yılında kurulmuştur. 2009 yılında Kanada merkezli AGT Food And Ingredients şirketinin bünyesine geçmiştir.

Durum gıda sahibi kimdir

Makarna ve irmik sektörünün önde gelen üreticilerinden olan Arbella , makarna üretim kapasitesi ve tesisleri ile üretim ve ihracat potansiyeli açısından dünyadaki ilk on büyük makarna şirketi arasında yer almaktadır. Yıllık 180 bin ton irmik ve 160 bin ton makarna üretim kapasitesine sahip olan Arbella Makarna Afrika ülkelerinden AB ülkelerine, Japonya’dan Kanada’ya kadar geniş bir coğrafyada yüze yakın ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir.

Gerek ürün çeşitliliği gerekse ambalaj teknolojileri ile Türkiye ve dünya tüketicisinin talep ve ihtiyaçlarına yönelik çalışmalarına aralıksız devam eden Arbella Makarna’nın ürün yelpazesinde 28 çeşit makarnaya ek olarak tam buğday makarnası, glütensiz mısır makarnası ve çocuklu aileler için vitamin ve mineralli, sebzeli çeşitleri bulunmaktadır. Tüketicisine Türkiye’de ilk kez üretilen lazanya ve tagliatelle çeşitlerini de sunan şirket gerçekleştirdiği ar-ge çalışmaları ile adından söz ettirmektedir. Türkiye’de bir ilk olan mercimekli makarna ve nohutlu makarnayı üreten Arbella, dünyada bir ilk olan üzüm çekirdekli makarnanın da üreticisidir. Ambalaj teknolojisinde yaptığı yeniliklerle de tüketicisine kolaylıklar sunan Arbella Makarna Türkiye’nin ilk aç- kapa spagettilerini ve dengeli beslenmeye katkı sunmak üzere porsiyonlara ayrılmış spagettilerini üretmektedir.

Yazar Hakkında

Yorum yapın

Başka Yazı Yok