Bilgi ve Haber

Ziraat bankası tarım Kredisi,Çiftçi Kredisi (2019)

Ziraat Bankası çiftçi kredisi faiz oranları ve hesaplama detaylarına ilişkin bilgilerin yanı sıra bankanın sunmuş olduğu destek kredilerine de değindik. Bankaya ait bütün tarım kredisi kampanyaları ve bu kampanyaların koşullarını madde madde açıkladık.

Ziraat Bankası çiftçi kredisi 2019 faiz oranları ve hesaplama sayfamızda; destek ve hibeleriyle tarım sektörüne yeni yatırımlar yapabilir veya var olan yatırımlarınızı büyütebilirsiniz. Bakanlar Kurulu Kararıkapsamında çıkarılan destek ve hibeleri almaya hak kazanan çiftçilerimize hibe tutarının 3 katına kadar kredi imkanı sağlamaktadır. Neredeyse faizsiz diyebileceğimiz Ziraat Bankası çiftçi kredileri ertelemeli ve uzun vadeli olmalarıyla ön plana çıkmaktadır.

Ayrıca düşük faiz oranı ile traktör kredisi, tarla, bahçe ve bağ alımı kredisi, sera kredisi gibi kredileri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çiftçilere yönelik faizsiz çiftçi destekleme kredilerini, çiftçi hibe programlarını, düşük faizli çiftçi kredilerini ve daha fazlasını aşağıdaki yazımızda detaylıca bulabilirsiniz.

Önemli: Ziraat bankası ne kadar çiftçi kredisi veriyor sorunun cevabı kişiden kişiye göre değişiklik gösterdiği için en doğru bilgiyi şube üzerinden alabilirsiniz. Ayrıca yazımızda bankadan kredi almanın pratik yolundan da bahsettik.

İlginizi Çekebilir: Ziraat Bankası Tarım Kredi Borç Yapılandırma sayfasından kullanmış olduğunuz çiftçi kredilerini 1 yıla kadar erteleyebilme uygulanmasından bahsettik.

Bitkisel Üretimler İçin Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi 2019 Şartları

Üretim ihtiyaçlarınızı karşılamak için gerekli olan finansman desteğini Ziraat Bankası tarım kredisi ile sağlayabilirsiniz. Tarla, bağ, bahçe, sera, topraksız üretim gibi çeşitli alanlarda bitkisel üretim yapan gerçek ve tüzel kişilerin kullanabileceği bu kredi ile;

 • Tohum, ilaç, gübre, mazot, nakliye giderleri (Bakınız: Gübre Fiyatları)
 • Çeşitli ekipmanların alımı ve bakım-onarımı
 • Elektrik,su ve kira giderleri gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Üretim kapasitesini artırmak isteyen çiftçilerimiz için aşağıdaki alanlarda kredi desteği sağlanmaktadır. Ziraat Bankası çiftçi kredisi başvuru şartlarını sağlayan tüm çiftçilerimiz düşük faiz oranı ile verilen bu kredi fırsatlarından yararlanabilir.

 • Tarla, bağ ve bahçe ve sera alımı
 • Soğuk hava deposu, tahıl depolama siloları alımı ve tesis kurulumu
 • Sulama sistemleri kurulumu ve derin kuyu açılması gibi yatırımlarınız için de finansman desteği sunmaktadır.
 • Ziraat çiftçi kredisi başvuru yapan çiftçilere özel faiz oranları ile verildiği için kredi hesaplaması için şubeye gitmenizi öneririz.

Ziraat Bankası Tarım Arazisi Kredisi (Tarla, Bağ, Bahçe, Sera Alımı)

Çiftçilerimizin, tarım arazilerini büyütmek veya ortağı olduğu tarla veya bahçelerin tamamına sahip olabilmeleri için gerekli olan maddi kaynağa tarla alım kredisiyle sahip olabilirler.

 • Kendi tarlasının bitişiğindeki tarlaların alınması (Hisseli olup olmaması fark etmez)
 • Çok ortaklı tarla, bağ ve bahçe hisselerinin tek hissedar tarafından alınması
 • Yeni bir tarım arazisi alınması gibi durumlar için Ziraat tarla alım kredisine başvuru yapabilirler.

Eğer söz konusu tarım arazisi Bakanlar Kurulunun şartlarını sağlıyorsa düşük faiz oranlı kredi imkanlarından faydalanabilirsiniz. Ziraat arazi alımı kredisi 12 ile 60 ay arasında değişen vade imkanlarıyla çiftçilerimize tarım arazilerini büyütmek için güzel fırsatlar sunuyor. Tarım Bakanlığının geri ödemesiz olarak verdiği sera destekleri için Sera Hibe Desteği yazımıza geçebilirsiniz.

Ziraat Bankası Traktör Kredisi Faizsiz Mi?

Ziraat Bankası faizsiz çiftçi kredisi vermemektedir. Sadece traktörünü yenilemek isteyen çiftçilerimize düşük faiz oranlı ve borç erteleme seçenekleriyle Ziraat Bankası traktör kredisi verilmektedir. İkinci el ve 0 km traktör alımlarında 36 aydan başlayan taksitlerle traktörünüzü değiştirebilirsiniz. Sıfır km traktör alımında fatura bedelinin %75’ine kadar kredi imkanı sağlamaktadır. Kalan %25‘lik kısmı peşinat olarak isteyen banka, aylık %0,5‘lik bir faiz oranı ile traktör kredisi vermektedir.

2. El Traktör Kredisi Başvuru Şartları:

 • Alınacak traktörün 8 yaşını doldurmamış olması
 • Kredi verilecek traktörün ‘Zirai Kredilendirme Belgesi’ olması
 • Tarımsal işletmeler için 3 yıllık bilanço

Bu şartları sağlayan 2. el traktörler için düşük faiz oranlı traktör kredisi verilmektedir. En fazla kasko bedelinin %75’ini karşılayan banka 3/6/12 ayda bir ödeme seçenekleri de sunulmaktadır. Ayrıca bu krediyi ihtiyaç duyduğunuz tüm yürür aksamlı ekipmanların alımı için de kullanabilirsiniz.

Traktör Kredisi Kapsamına Giren Ekipmanlar:

 • Çayır biçme, balya ve silaj makinesi
 • Patates, zeytin, meyve toplama makineleri
 • Kültivatör, pulluk, mibzer, patoz

ÖNEMLİ! Ziraat Bankası faizsiz traktör kredisi vermemektedir. Sadece bankanın anlaşmalı olduğu firmalarından yapacağınız traktör ve tarımsal mekanizasyon araçları alımlarında vade sonuna kadar sabit faiz garantili kredilerden faydalanabilirsiniz. Diğer bankalar ve devlet destekleri için Traktör Kredisisayfasına gidiniz.

Küçük Ekipman Kredisi 2019 (Tek İmzayla Anında Kredi)

Satış değeri 25.000 TL’yi geçmeyen (biçerdöver, traktör, yürür aksamlı makineler hariç) tüm ekipmanlara kredi imkanı sağlamaktadır. Alacağınız ekipmanların K.D.V dahil fatura tutarının tamamına tarım kredisi verilmektedir. Taksit  tutarlarını ve ödeme tarihlerini hasat dönemine göre ayarlayabilirsiniz. Diğer bankalar için Tarım Aletleri Kredisi haberimizi okuyunuz.

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi

Tarım Bakanlığının 18-40 yaş arasındaki vatandaşlarımıza vermiş olduğu geri ödemesiz 30.000 TL hibe desteği bulunmaktadır. Genç Çiftçi Hibe Programı kapsamında hibe ve destek almaya hak kazanan vatandaşlarımıza hibe tutarının 3 katına kadara kredi imkanı sağlanmaktadır. Ziraat Genç Çiftçi Kredisibaşvuru şartlarını sağlayan tüm çiftçilerimiz yıllık %10 faiz oranlı bu kredi ile yatırım hayallerini gerçekleştirebilir.

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisinin Kapsadığı Alanlar:

 • Büyükbaş ve Küçükbaş hayvan yetiştiriciliği
 • Kanatlı Kümes Hayvanları (tavuk, kaz, hindi vs.) yetiştiriciliği
 • Arıcılık
 • Seracılıkla (örtü altı) sebze ve muz yetiştiriciliği
 • Kültür mantarı yetiştiriciliği

Yukarıda saydığımız bu alanlarda üretim yapan bütün çiftçilerimize; canlı hayvan alımı, yem, gübre, ilaç ve işçilik giderleri, alet ve makine alımı gibi konularda kredi verilmektedir. Fakat aşağıda sayacağımız ihtiyaçlarınız Genç Çiftçi Hibe Programı kapsamına girmediği için bunlara kredi verilmemektedir. Genç Çiftçi bölümümüzde desteğin bütün aşamalarını inceleyebilirsiniz. Ayrıca Ziraat Bankası üzerinden kredi almanın bir diğer kolay yolu ise Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisi eğitimlerine katılmaktır.

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisini Kapsamayan Alanlar:

 • Besi çiftliği, kurulu sera ve süt çiftliği alımı
 • Sera yapımında kullanılan inşaat malzemeleri
 • Arazi ve traktör alımları
 • Denizbank Çiftçi Kredisi yazımızda düşük faizli genç çiftçi kredisinden bahsettik.

Ziraat Bankası IPARD Destek Kredileri

Avrupa Birliğinin kırsal kalkınmayı desteklemek için hazırladığı IPARD Programı kapsamındaki yatırımlarınız için çiftçi kredisi alabilirsiniz. Bu kapsamda kullanacağınız Ziraat çiftçi destek kredilerini esnek vade seçenekleri ve düşük faiz oranlarıyla geri ödeyebilirsiniz. Ziraat Bankası IPARD destek kredilerine başvuru yapabilmek için projenizin veya söz konusu üretim alanınızın Bakanlar Kurulunun yayınlamış olduğu şartlara uygun olması gerekmektedir.

Ziraat Bankası İşletme Alma (Ahır, Çiftlik, Tarla, Sera ve Bahçe) Kredileri

Ziraat Bankası tarım kredileriyle üretim yapmak için kullanacağınız yeni işetmeler alabilirsiniz. Alacağınız ahır, sera, çiftlik vb. yerlerin satın alma bedelinin %100’üne kredi verilmektedir. Alacağınız bu kredinin vadelerini 3/6/12 ayda bir ödeyebilirsiniz. Başvuru şartlarını yerine getiren her işletme düşük faiz oranlı tarım kredisinden faydalanabilir.

Kredi Almanın Sağlıklı Yolu: Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisi sayfasında verilen eğitim sonunda bankadan çiftçi kredisi almanın kolaylığından bahsettik.

Ziraat Taksitli Tarım Destek Kredisi 2019

Çiftçilerimizin ihtiyaçlarını hasat dönemlerini beklemeden giderebilmeleri için uzun ve esnek vade seçenekleriyle dikkat çeken bir tarım kredisidir. Ayrıca vade sonuna kadar sabit faiz oranlı olan bu kredi hasat dönemlerine erteleme özelliğiyle dikkat çekmektedir.

TMO Makbuz ve Elektronik Ürün Senedi Karlılığı Kredi

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO)’ne teslim ettiğiniz ürünlerinizin makbuzları karşılığında kısa süreli ihtiyaçlarınız için faizsiz çiftçi kredisi çekebilirsiniz. Sadece TMO’ya teslim ettiğiniz ürünler için değil ayrıca Ziraat Bankasının anlaşmalı olduğu lisanslı depolara verilen ürünleriniz içinde bu krediyi alabilirsiniz. Kullanacağınız bu tarım kredisiyle;

 • Ürünlerinizi sağlıklı ve güvenli ortamlarda depolama
 • Ürünlerinizi gerçek fiyatında pazarlama
 • Vergi avantajı
 • Ticarette kolaylık gibi avantajlara erişirsiniz.
 • Bütün bankaların küçükbaş kredi detayları ve devlet destekleri için Küçükbaş Hayvan Kredisi sayfasına geçebilirsiniz.

Ziraat Bankası Basınçlı Sulama Sistemleri Kredisi

Ziraat Bankası modern sulama sistemleriyle üretim yapmak isteyen çiftçilerimize büyük destekler vermektedir. Tarla içinde damla sulama, yağmurlama ve mikro yağmurlama sistemlerinin kurulumunda gerekli malzemelerin alımından, işçilik masraflarına kadar tüm giderler için kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu kredi kapsamında;

 • Kaynaktan alınan suyun tarla içine getirilmesi ve sistemlerin kurulması
 • Sulama sistemleriyle birlikte çalışan ek sistemlerin temin edilmesi
 • Derin su kuyusu açımı, elektrik teçhizatlarının teminin ve kuyudan tarlaya su getirilmesi gibi destekler verilmektedir.

Taksitlerin geri ödemesi hasat dönemine göre ayarlanabilen  Ziraat sulama kredisi, başvuru şartlarını sağlayan tüm projeler için kullanılabilir. Faiz oranları için Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri ile görüşmeniz gerekmektedir.

2019 Yılında Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi İçin Gerekli Belgeler/Evraklar

 • Başvuru yapan kişiye ait nüfuz cüzdanı
 • Kişiye ait çiftçi belgesi
 • Tarımsal işletmeye ait tapu veya kira sözleşmesine ait belgeler
 • Kredi için gösterilecek teminatlara ait evraklar
 • Kredi almak için başvuru yapan işletmelere ait son 3 yıla ait bilanço ve gelir tablosu.
Ziraat bankası çiftçi kredisi başvurusu gerekli belgeler 2018 ve 2019, ziraat bankası tarım kredisi başvuru şartları nelerdir?
Ziraat bankası çiftçi kredisi başvurusu gerekli belgeler

Ziraat Bankası Başak Kart (Faizsiz Dönem Avantajı)

Başak kart ile mazot, gübre, fide, tohum ve bunun gibi birçok ihtiyaçlarını karşılamaları için geliştirilmiş olan çiftçi kredi kartıdır. Ziraat Başak Kartın, çiftçilerimize sağladığı büyük avantajları şöyle sıralayabiliriz;

 • Başak Kart ile anlaşmalı iş yerlerinden yapacağınız vadeli alışverişlerinizi 5 ay boyunca faizsiz olarak erteleyebilirsiniz.
 • Mazot, gübre, tohum, ilaç vb. ihtiyaçlarınızın alışverişini anlaşmalı iş yerlerinden Başak Kart ile yaparken tarımsal kredinizi kullanabilirsiniz.
 • Ödemelerinizi hasat dönemine göre belirleyebilirsiniz.
 • Değişen koşullar ile indirimli faiz oranlarından faydalanabilirsiniz
 • Ayrıca diğer bankaların çiftçi kartlarına ulaşmak için Çiftçi Kredi Kartı sayfasını ziyaret ederek detaylara ve SMS ile başvuru yollarına ait bilgileri inceleyebilirsiniz.

Ziraat bankası çiftçi kredisi faiz oranları ve hesaplaması için doğru bilgilere banka şubesine giderek ulaşabilirsiniz. Kredilere ait faiz oranları kişilerin kredi siciline göre değişkenlik gösterdiği için çiftçi kredisi hesaplaması şube üzerinden yapılmalıdır. Bütün detaylara ziraatbank.com.tr adresinden ulaşmanız mümkündür. Sormak istediğiniz diğer detaylar için aşağıdaki yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
mersin escort